07:48 ب.ظ
212
توسل زكریا به فاطمه زهرا
مولایمان حضرت بقیة الله ، ارواحنا فداه ، در پاسخ سعد بن عبدالله در ضمن حدیثى طولانى مى فرماید:
حضرت زكریا از پروردگارش درخواست نمود كه نامهاى ((پنج تن )) را به او بیاموزد. جبرئیل (علیه السلام) بر او نازل شده  آنها را به او آموخت . هر گاه كه زكریا نام محمد، على ، فاطمه ، و حسن (علیه  السلام) را مى برد، اندوهش برطرف مى شد، ولى همین كه نام حسین (علیه السلام) را مى برد، بغض گلویش را مى فشرد و نفسش به شماره مى افتاد و گریه اش مى گرفت .


روزى گفت : خداوندا! چه سرى دارد كه هرگاه نام چهار نفر از اینان را مى برم غم و اندوهم برطرف شده و خاطرم تسكین مى یابد، ولى به هنگام نام بردن از حسین (علیه السلام) اشكم جارى و آه و ناله ام بلند مى شود؟
خداوند متعال داستان حسین (علیه السلام) را به او خبر داده و فرمود:((كهیعص)).
((كاف )) اسم كربلاء، ((هاء)) هلاكت و نابودى خاندان پیامبر، ((یاء)) یزید كه به حسین ظلم و ستم نمود، ((عین )) اشاره به عطش و تشنگى حسین و ((صاد)) صبر او است .
زكریا(علیه السلام) كه این مطالب را شنید، سه روز از مسجد خود بیرون نرفت و دستور داد كسى بر او وارد نشود و شروع به گریه و زارى نمود و ذكر مصیبت او این عبارات بود:
خداوندا! آیا بهترین آفریدگانت به فرزندش مصیبت زده مى شود؟ آیا چنین مصیبتى بر آستانه آنان فرود مى آید؟ خداوندا! آیا على و فاطمه این چنین عزادار مى شوند؟
بعد گفت : خداوندا! فرزندى به من بده كه در دوران پیرى دیدگانم به او روشن شده ، وارث و جانشین من باشد! او را براى من به مانند حسین (علیه السلام) نسبت به حضرت محمد(صلى الله علیه و آله و سلم ) قرار ده ! بعد از آن كه او را به من دادى ، مرا گرفتار محبت او گردان و بعد همان گونه كه حبیب محمد(صلى الله علیه و آله و سلم ) به مصیبت او دچار مى شود، مرا نیز دچار مصیبت او بگردان !
خداوند، یحیى (علیه السلام) را به زكریا داد و او را به مصیبت فقدان او دچار كرد.
دوران حمل یحیى ، همچون دوران حمل حسین ، شش ماه بود

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic