تبلیغات
یا حضرت صدیقه موالاتی اغیثینی
08:52 ب.ظ
229
توسّل به حضرت معصومه (س)
Image result for ‫توسل به حضرت فاطمه معصومه‬‎

توسل به ائمه اطهار(ع) و اولیاء خدا، دارای نتائج فراوان است كه در اینجا به ذكر دو نمونه از نتیجه توسّل به حضرت معصومه (ع) می پردازیم :
1. شخصی بنام میرزا اسداللّه از خدّام آستان مقدس حضرت معصومه (ع) بود، وی در قسمت پا دچار درد شقاقلوس (یك نوع بیماری كه موجب بی حسی و فلجی پا می شود) شد، پزشكان وقت ،از معالجه آن عاجز شده و او را جواب كردند، و به اتفاق ، رای دادند كه باید پای او قطع شود. او یك روز قبل از موعد قطع پا، تصمیم گرفت شب را در كنار مرقد شریف حضرت معصومه (ع) بسر برده و متوسّل گردد. آن شب فرا رسید، آخرهای شب كه درهای حرم را می بندند، شخصی بنام مبارك او را حمل كرده و به حرم برد، او خود را به پای ضریح رساند و مخلصانه با سوز و گداز خاصّی متوسّل به حضرت معصومه (ع) شد و از آن حضرت خواست كه از خدا بخواهد تا او شفا یابد. نزدیك صبح ، هنوز هوا روشن نشده بود، پشت درآمد و فریاد زد در را باز كنید، من شفا یافتم . در را باز كردند، دیدند میرزا اسداللّه بسیار خوشحال است وشفا یافته و جریان شفای خود را چنین شرح داد: در حرم پس از راز ونیاز خوابم برد، در عالم خواب دیدم بانوی بزرگواری نزدم آمد و پس از احوالپرسی ، گوشه ای از مقنعه خود را چندین بار به پای من مالید و فرمود: تو شفا یافتی . گفتم : شما كیستید؟ فرمود: آیا مرا نمی شناسی بااین كه از خدّام حرم من هستی ؟،من فاطمه دختر موسی بن جعفر(ع) می باشم
2. نقل شده : در زمان مرجعیت آیت اللّه العظمی شیخ عبدالكریم حائری (حدود 50 سال قبل) شخصی كه بسیاری از مردم قم او را دیده بودند قسمت پائین بدنش ، فلج شده بود، برای درمان خود به هر جا رفته بود نتیجه نگرفته بود، تا این كه در قم به حرم حضرت معصومه (ع) رفته و متوسل گردید، در یكی از شب های ماه رمضان صدای نقارخانه (كه در آن زمان در جوار حرم حضرت معصومه وجود داشت) بلند شد، علت پرسیدند،اعلام شد كه حضرت معصومه (ع) فلان شخص را كه از ناحیه پا فلج شده بود، شفا داده به گونه ای كه او اصلا احساس درد پا نمی كند.
نویسنده:محمد محمدی اشتهاردی

منبع: راسخون ( http://rasekhoon.net/article/show/118382/ )